Незаконне звільнення і відновлення на роботі

    Не згодні із звільненням на роботі? Перевірте підстави звільнення на законність у кваліфікованих юристів з трудового права. Адвокати з трудових спорів здійснять перевірку законності Вашого звільнення та у разі незаконного звільнення відновлять Ваші порушені права. В результаті Ви отримаєте поновлення на роботі, середній заробіток під час вимушеного прогулу та можливість відшкодувати моральну шкоду.
    Адвокати та юристи Zakon911 допоможуть Вам обрати найбільш ефективний спосіб вирішення питання та слідуючи обраній стратегії представлять Ваші інтереси в суді або в процесі переговорів

ЩО ВИ ОТРИМАЄТЕ?

- Аналіз ситуації
- Аналіз наявних документів
- Юридична консультація адвоката
- Досудове врегулювання спору (в разі доречності)
- Врегулювання спору в судовому порядку (за необхідністю)
Вартість послуг: від 1000 грн

Замовити>>

Особливості спорів щодо незаконного звільнення


    Спори щодо незаконного звільнення з роботи можливо вирішити декількома способами.
     1й Досудове врегулювання трудового спору.
Кожний працівник має право:
- написати до роботодавця письмову аргументовану претензію. В претензії повинна бути звернена увага на порушення законодавства про працю при звільненні з роботи та висловлені вимоги щодо поновлення на роботі та виплати належних грошових сум
- написати скаргу до органів Держпраці, в результаті якої органи Держпраці повинні будуть провести відповідну перевірку підприємства
     2й Врегулювання трудового спору в суді
Працівник може звернутися до суду у справах про звільнення в місячний строк (1 місяць) з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.
В цьому разі для працівників законодавством визначено певні привілеї. Так, при зверненні до суду з вимогами про поновлення на роботі судовий збір не сплачується. А прийняте рішення підлягає негайному виконанню. Поновлення на попередній роботі відбувається не з дати винесення судом рішення про таке поновлення, а з дати звільнення працівника, яка відповідно до цього рішення визнається недійсною.
Щодо моральної шкоди, говорити в позовній заяві про її компенсацію безумовно можна, проте ця вимога повинна бути підкріплена доказами та обґрунтуванням. Згідно з п. 5 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.95 р. № 4 при вирішенні спору про відшкодування моральної шкоди суд обов’язково повинен установити чим підтверджується факт спричинення працівникові страждань, за яких обставин або якими діями (бездіяльністю) вони завдані, в якій грошовій сумі або в якій матеріальній формі він оцінює завдану йому шкоду та чим він керується при цьому, а також інші обставини, що мають значення для вирішення спору.
     На практиці суди у більшості випадків не відмовляють у компенсації моральної шкоди, але водночас не дозволяють і необґрунтовано завищувати такі суми.
     На виконання рішення суду роботодавець зобов’язаний буде:
- Видати наказ про поновлення на роботі
- Зробити новий запис в трудовій книжці (попередній запис в цьому разі визнається недійсним)
- Допустити працівника на попереднє місце роботи
- Виплатити належні працівнику суми


Пакет документів для замовлення послуги:


• Копія трудової книжки
• Копія трудового договору (в разі наявності)
Цей перелік необхідних документів не є вичерпним та може бути збільшений за результатами розгляду конкретно Вашої ситуації.

Адвокати та юристи Zakon 911 після аналізу Вашої особистої ситуації нададуть правову оцінку подіям та запропонують найбільш ефективний шлях для вирішення спору з приводу незаконного звільнення та поновлення на роботі.