В наш час зустріти батьків-одинаків – не рідкість. І головна проблема, з якою вони стикаються найчастіше – це аліменти. Той випадок, коли хтось з батьків ухиляється від виплати аліментів, мовляв: «Грошей не дам, і крапка!». В такому разі, вирішити питання стягнення аліментів на утримання дитини можна двома способами – в позасудовому або в судовому порядку.
Позасудовий порядок передбачає досягнення домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину. Вони можуть бути викладені у вигляді Договору між батьками про сплату аліментів на дитину, або входити до складу шлюбного договору.
Якщо згоди досягти не вдається, один з батьків ухиляється від сплати аліментів, то такий спір може бути вирішений виключно через суд
Дізнатися хто має право отримувати аліменти, визначити розмір аліментів, встановити додаткові платежі Ви можете на індивідуальній юридичній консультації в офісі Zakon911. Замовити послуги адвоката можно за телефонами 095 753 04 24 або заповнивши форму на нашому сайті
ЩО ВИ ОТРИМАЄТЕ?
Позасудовий порядок:- Юридична консультація адвоката
- Участь адвоката в переговорах
- Складання договору про сплату аліментів (договір на утримання дитини)
- Нотаріальне посвідчення договору
Судовий порядок:
- Юридична консультація адвоката
- Формування доказової бази
- Складання позовної заяви (3000грн)
- Представництво адвоката в судових засіданнях (1000грн/засідання)
- Підготовка процесуальних документів (заяви, клопотання)
Вартість послуг: від 1000 грн
Замовити>>
Аліменти на утримання дитини
Позасудовий порядок.
Найкращим варіантом вирішення питання щодо утримання дитини безумовно є домовленість батьків між собою, що підкріплюється укладенням договору про аліменти. Проте цей варіант можно застосувати тоді, коли між батьками є хоч найменьше порозуміння.
Так, відповідно до ст. 189 Сімейного кодексу України батьки мають право укласти між собою договір про сплату аліментів (грошова форма утримання) на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати аліментів.
Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.
У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.
В подальшому договір про утримання дитини стане для батьків певним орієнтиром, умови якого потрібно буде виконувати обом сторонам. Тому, дуже важливо приділити особливу увагу змісту такого договору.
Судовий порядок
У разі якщо спір таки виник і вирішити його у позасудовому порядку не вбачається можливим, єдиний вихід - суд. До суду з приводу аліментів може звернутися як особа, яка розлучена так і особа, яка перебуває в шлюбі на момент звернення до суду. Відповідно до ст. Особа з ким проживають діти, має право на звернення до суду з позовною заявою про стягнення з іншого члена сім’ї аліментів на утримання дитини.
При прийнятті рішення суд особливо звертає увагу на матеріальне становище платника аліментів і його стан здоров’я, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацюючих осіб, стан здоров’я та матеріальне становище дитини, інші суттєві фактори.
Як правило, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову. Але, у разі, якщо позивач вживав заходів щодо одержання аліментів, проте не міг їх одержати в зв'язку з ухиленням відповідача від сплати, аліменти можуть бути стягнені за останні 3 (три) роки.
Отримати відповіді на питання щодо стягнення аліментів на утримання дитини стосовно конкретно Вашої ситуації Ви можете на юридичній консультації у Адвокатів Zakon911. Вони допоможуть обрати найбільш ефективний спосіб вирішення проблеми, підготують якісні документи, приймуть участь у перемовинах із опонентом у разі необхідності. Замовити юридични послуги з питань сімейного права можна, заповнивши онлайн-форму нижче або за телефоном 095 753 04 24
Пакет документів для замовлення послуги:
• Копія паспортів батьків
• Довідка з місця проживання (місця реєстрації)
• Копія свідоцтва про розірвання шлюбу або рішення суду
• Копія свідоцтва про народження дитини
• Докази сплати аліментів (у разі наявності)
• Довідка з місця навчання дитини
• Докази затрат на виховання (у разі наявності)
• Докази затрат на медичне обслуговування (у разі наявності)
• Докази доходів відповідача (у разі наявності)
Цей перелік необхідних документів не є вичерпним та може бути збільшений за результатами розгляду конкретно Вашої ситуації.