Встановлення факту проживання однією сім'єю

    Встановлення факту спільного проживання чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу (цивільний брак) потрібно для набуття прав, передбачених законом, таких як право на спадщину, право на спільно нажите майно, право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника та інші.
    Факт сумісного проживання встановлюється виключно судом.
    Замовити консультацію адвоката по сімейним спорам можна за тел. 095 753 04 24

ЩО ВИ ОТРИМАЄТЕ?

- Юридична консультація адвоката
- Формування доказової бази
- Підготовка пакету документів
- Складання судової заяви (окреме провадження)
- Представництво адвоката в судових засіданнях
- Підготовка процесуальних документів (заяви, клопотання)
Замовити послугу>>

Особливості встановлення факту проживання однією сім'єю


    Встановлення факту спільного проживання чоловіка та жінки іноді є ключовою дією. Адже без юридичного встановлення цього факту неможливо надалі реалізувати деякі права, передбачені законодавством України.
     Так, відповідно до ст. 74 Сімейного кодексу України, якщо жінка та чоловік проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.
     Також і при відкритті спадщини відповідно до ст. 1264 Цивільного кодексу України у 4 чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини. У цьому варіанті важливо довести суду не тільки факт спільного проживання, але ще й термін такого.
     Важливою умовою для визнання осіб членами сім'ї є факт спільного проживання, спільний побут, взаємні права та обов'язки, ведення спільного господарства, наявність спільних витрат, купівлі майна для спільного користування, участі у витратах на утримання житла, його ремонт, надання взаємної допомоги. Все це повинно підтверджуватися належними доказами. Такими доказами можуть бути спільні оплачені квитанції, чеки, свідоцтва про право власності, оформлені кредити, заяви, анкети, заповіти, свідоцтва про народження дітей, довідки з місця проживання, свідчення свідків та інше.
     Справи про встановлення факту сумісного проживання розглядаються в суді в рамках окремого провадження, яке має свої особливості. Вартість судового збору за подання заяви фізичною особою в порядку окремого провадження складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
     Розібратися зі всіма юридичними тонкощами справ окремого провадження, у тому числі справ про встановлення факту спільного проживання чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу допоможуть Вам адвокати Zakon911
     Ми підготуємо для Вас виграшну доказову базу, організуємо свідчення свідків, складемо юридично грамотну заяву до суду в рамках окремого провадження. Консультації адвоката є безкоштовними у разі замовлення даних послуг.

Пакет документів для замовлення послуги:


• Копія паспортів чоловіка та жінки
• Копія РНОКПП
• Довідка з місця проживання (місця реєстрації)
• Особисте листування, фотографії та інше
• Докази, які підтверджують спільний бюджет (у разі наявності)
• Докази, які підтверджують факт ведення спільного господарства (у разі наявності)
• Копія свідоцтва про народження дитини (у разі наявності)
Цей перелік необхідних документів не є вичерпним та може бути збільшений за результатами розгляду конкретно Вашої ситуації.