Прийняття спадщини за законом (без заповіту)

    Якщо немає заповіту, спадщину можна отримати виключно за законом. Впродовж 6 місяців з дня смерті спадкодавця спадкоємцям необхідно звернутись до нотаріуса задля реалізації своїх прав на спадщину.
     Отже, кого закон визначає спадкоємцями, яка черговість прийняття спадщини, що входить до складу спадщини та які обов’язки отримають спадкоємці у випадку прийняття спадщини? На всі ці питання відповідаємо нижче.
     Детальну юридичну консультацію адвоката конкретно по Вашій справі можна отримати в нашому офісі, за телефонами або online, записавшись попередньо на консультацію 050 517 76 82

ЩО ВИ ОТРИМАЄТЕ?

- Аналіз документів
- Юридична консультація адвоката
Вартість послуг: 500 грн

Замовити>>

Особливості прийняття спадщини за законом (без заповіту)


    Спадкування - перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (ст.1216 ЦК України).
     Цивільний Кодекс України визначає черговість спадкування (право на спадкування):.
1 черга: діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
2 черга: рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.
3 черга: рідні дядько та тітка спадкодавця.
4 черга: особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.
5 черга: інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення
     Важливо! Черговість спадкування передбачає, що кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття.
     До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Не входять до складу спадщини права та обов'язки, що нерозривно пов'язані з особою спадкодавця, зокрема:
1. Особисті немайнові права
2. Право на участь у товариствах та право членства в об'єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами
3. Право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я
4. Права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом
5. Права та обов'язки особи як кредитора або боржника, які нерозривно пов'язані з особою
     Склад спадщини може викликати багато запитань, адже кожна ситуація є індивідуальною. Так, наприклад, чи входить до складу спадщини право на приватизацію житла? Відповідь - однозначно ні, оскільки це право нерозривно пов'язано із особою! Але, якщо померлим було вже розпочато приватизаційні дії на реалізацію свого права на приватизацію ще за життя, то ТАК! В такому випадку спадкоємець може продовжити приватизацію житла на себе.
    

Пакет документів для замовлення послуги:


• Копія свідоцтва про смерть
• Копія документів, які підтверджують спорідненість спадкоємця зі спадкодавцем
• Попередній перелік майна спадкодавця, яке на Вашу думку може стати об’єктом спадщини
Цей перелік необхідних документів не є вичерпним та може бути збільшений за результатами розгляду конкретно Вашої ситуації.

Якщо на практиці у Вас виникли окремі питання з приводу спадкування за законом, звертайтеся до нас із запитом на юридичну консультацію. Юристи Zakon911 розглянуть наявні документи, проаналізують Вашу особисту ситуацію та сформують чіткий план подальших дій.